Canada CSL 23 June
  FT Serbian White Eagles 1 : 0   FC Ukraine United
USA USL 23 June
  FT Tampa Bay Rowdies 1 : 2 Game info Penn FC
USA NWSL 23 June
  FT Houston Dash 1 : 3 Game info Portland Thorns
  01:00 Seattle Reign FC ?:? North Carolina Courage 1x2
USA Major League Soccer 23 June
  01:00 Philadelphia Union ?:? Vancouver Whitecaps 1x2
Peru Segunda Division 23 June
  FT Cienciano 0 : 0   Carlos A. Mannucci
Chile Cup 23 June
  FT Curico Unido 0 : 1 Game info Barnechea
  01:00 Cobreloa ?:? San Marcos 1x2
Ecuador Serie A - Apertura 23 June
  FT Deportivo Cuenca 2 : 0 Game info Emelec
  01:00 Aucas ?:? LDU de Quito 1x2
Australia NPL Youth Queensland 23 June
  FT Sunshine Coast U20 0 : 4   Western Pride U20
  FT Avondale Heights U20 2 : 4   Port Melbourne Sharks SC U20
  FT Northcote City FC U20 0 : 4   Bentleigh Greens U20
  06:30 Not started SWQ Thunder U20 ?:? Olympic FC U20
  07:00 Not started ECU Joondalup U20 ?:? Perth Glory U20
  07:00 Not started Bayswater City U20 ?:? Cockburn City U20
  07:00 Not started Balcatta U20 ?:? Forrestfield United SC U20
  07:00 Not started Stirling Lions U20 ?:? Sorrento U20
  07:00 Not started Inglewood United U20 ?:? Armadale U20
  07:00 Not started Subiaco U20 ?:? Perth U20
  07:00 Not started Joondalup United U20 ?:? Floreat Athena U20
  07:15 Not started Green Gully SC U20 ?:? Dandenong Thunder SC U20
  08:00 Not started Gold Coast United FC U20 ?:? Brisbane Strikers U20
Australia Queensland 23 June
  FT Sunshine Coast 1 : 8   Western Pride
  FT Devonport City 1 : 0   South Hobart
  06:30 Not started Weston Workers ?:? Lambton Jaffas FC
  07:00 Not started Northcote City ?:? Bentleigh Greens
  07:00 Not started Avondale Heights ?:? Port Melbourne Sharks SC
  07:00 Not started Gungahlin United ?:? Riverina Rhinos
  07:30 Not started Sturt Lions ?:? Adelaide Comets
  01:00 Launceston City ?:? Olympia FC Warriors 1x2
  01:00 Palmerston FC ?:? Port Darwin
  01:00 SWQ Thunder ?:? Olympic FC 1x2
  01:00 Bayswater City ?:? Cockburn City 1x2
  01:00 ECU Joondalup ?:? Perth Glory Youth 1x2
  01:00 Balcatta ?:? Forrestfield United SC 1x2
  01:00 Stirling Lions ?:? Sorrento 1x2
  01:00 Inglewood United ?:? Armadale 1x2
  01:00 Joondalup United FC ?:? Floreat Athena 1x2
  01:00 Subiaco ?:? Perth 1x2
  01:00 Belconnen United ?:? Woden Weston FC 1x2
  01:00 Green Gully Cavaliers ?:? Dandenong Thunder SC 1x2
  01:00 Lions FC ?:? Magpies Crusaders 1x2
  01:00 Gold Coast United FC ?:? Brisbane Strikers 1x2
  01:00 Hobart Zebras ?:? Kingborough Lions 1x2
  01:00 Adelaide Olympic ?:? North Eastern Metro Stars 1x2
  01:00 Campbelltown City ?:? Para Hills Knights 1x2
  01:00 Brisbane City ?:? Cairns FC 1x2
  01:00 Bonnyrigg White Eagles ?:? Sydney FC Youth 1x2
  01:00 Wollongong Wolves ?:? Hakoah Sydney City East 1x2
  01:00 North Queensland United FC ?:? Moreton Bay United 1x2
  01:00 Sydney United 58 ?:? Sutherland Sharks 1x2
  01:00 Sydney Olympic ?:? Marconi Stallions 1x2
Australia Brisbane Capital League Division One 23 June
  06:50 Not started New Farm United ?:? Annerley
  01:00 Ipswich City ?:? North Star FC
  01:00 Caboolture FC ?:? Moggill
Australia Victorian Premier League One 23 June
  07:00 Not started Moreland City FC ?:? Murray United FC
  07:00 Not started Melbourne City FC Youth ?:? Eastern Lions SC
  07:00 Not started Springvale White Eagles ?:? Dandenong City
  07:00 Not started Moreland Zebras ?:? Werribee City
  07:00 Not started Brunswick City ?:? Melbourne Victory Youth
  07:00 Not started North Geelong Warriors ?:? Whittlesea Ranges
  07:30 Not started Adelaide Raiders ?:? Port Adelaide Lion SC
  07:30 Not started Modbury Jets ?:? Western Strikers
  07:30 Not started Salisbury United ?:? Cumberland United
  01:00 Taringa Rovers ?:? Bayside United
  01:00 Acacia Ridge FC ?:? Albany Creek
  01:00 Virginia United ?:? The Gap
  01:00 Ballarat City FC ?:? St Albans Saints 1x2
  01:00 Wide Bay Buccaneers ?:? Capalaba
  01:00 Wolves FC ?:? Mitchelton 1x2
  01:00 Holland Park Hawks ?:? Logan Lightning 1x2
  01:00 Rochedale Rovers ?:? Sunshine Coast Wanderers 1x2
  01:00 Altona Magic ?:? Sunshine George Cross
  01:00 Blacktown Spartans ?:? Spirit FC 1x2
  01:00 St George FC ?:? Mt Druitt Town Rangers 1x2
  01:00 Hills United FC ?:? Canterbury Bankstown FC 1x2
  01:00 Rydalmere ?:? Western Sydney Wanderers FC Youth 1x2
  01:00 Goulburn Valley Suns ?:? Langwarrin SC 1x2
  01:00 The Cove ?:? Adelaide Blue Eagles 1x2
  01:00 Seaford Rangers ?:? Fulham United FC 1x2
Taiwan National League 23 June
  08:00 Not started Royal Blue ?:? NSTC
  01:00 Tainan City ?:? Taicheng Lions
  01:00 TSU ?:? HangYuen/Fujen
Japan J. League 3 23 June
  01:00 YSCC ?:? Nagano Parceiro 1x2
  01:00 SC Sagamihara ?:? FC Tokyo U23 1x2
  01:00 Gamba Osaka U23 ?:? Thespakusatsu Gunma
  01:00 Kataller Toyama ?:? Grulla Morioka 1x2
  01:00 FC Ryukyu ?:? Azul Claro Numazu 1x2
  01:00 Cerezo Osaka U23 ?:? Fujieda MYFC 1x2
Japan J. League 2 23 June
  01:00 Tokyo Verdy ?:? Tochigi SC 1x2
  01:00 Matsumoto Yamaga ?:? JEF United Chiba 1x2
  01:00 FC Gifu ?:? Renofa Yamaguchi 1x2
  01:00 Kyoto Sanga FC ?:? Omiya Ardija 1x2
  01:00 Kamatamare Sanuki ?:? Fagiano Okayama FC 1x2
  01:00 Montedio Yamagata ?:? Tokushima Vortis 1x2
  01:00 Zweigen Kanazawa ?:? Roasso Kumamoto 1x2
  01:00 Ehime FC ?:? Mito Hollyhock 1x2
  01:00 Oita Trinita ?:? Avispa Fukuoka 1x2
Philippines Philippines Football League 23 June
  Cancelled Davao Aguilas ?:? Global FC
  01:00 Davao Aguilas ?:? Kaya FC 1x2
  01:00 Ceres-Negros FC ?:? JP Voltes FC 1x2
Singapore S.League 23 June
  01:00 Warriors FC ?:? Balestier Khalsa FC 1x2
  01:00 Young Lions ?:? Home United FC 1x2
Vietnam V-League 23 June
  01:00 Song Lam Nghe An ?:? Can Tho 1x2
  01:00 CLB TP Ho Chi Minh ?:? Nam Dinh 1x2
  01:00 Ha Noi TT ?:? Da Nang 1x2
Lithuania 1. Division 23 June
  01:00 Zalgiris Vilnius B ?:? Pakruojis 1x2
  01:00 Stumbras Kaunas B ?:? Banga Gargzdai 1x2
International Club Friendlies 23 June
  01:00 AC Horsens ?:? SoenderjyskE
  01:00 Randers FC ?:? Silkeborg 1x2
  Cancelled Arsenal Tula ?:? Avangard Kursk
  01:00 FC Nordsjaelland ?:? Nykoebing FC 1x2
  01:00 AaB ?:? Viborg 1x2
  01:00 FC Bazenheid ?:? St. Gallen
  01:00 Sportunion Mauer ?:? Austria Wien
  01:00 Tarup-Paarup ?:? OB 1x2
  01:00 VVSB ?:? Ajax 1x2
  01:00 AGF ?:? FC Midtjylland 1x2
  01:00 Hartberg ?:? Wolfsberger AC
  01:00 Luzern ?:? Winterthur 1x2
  01:00 Spartak Moscow ?:? Chertanovo Moscow 1x2
  01:00 LASK ?:? Apollon Limassol 1x2
  01:00 Voitsberg ?:? Sturm Graz 1x2
  01:00 FC Egg ?:? Altach 1x2
  01:00 KVE Drongen ?:? Gent
  01:00 Wellen ?:? St.Truiden
  01:00 FC Zuerich ?:? FC Rapperswil-Jona
  01:00 FC Wacker Innsbruck ?:? FK Akhmat 1x2
  01:00 Thun ?:? Xamax 1x2
  01:00 Grasshopper ?:? Aarau 1x2
  01:00 Vrasene ?:? Waasland-Beveren
  01:00 KRC Bissegem ?:? Kortrijk
  01:00 Hoogstraten ?:? Royal Antwerp
  01:00 KSK Heist ?:? Anderlecht 1x2
International World Cup Grp. G 23 June
  01:00 Belgium ?:? Tunisia Game center 1x2
  01:00 South Korea ?:? Mexico Game center 1x2
  01:00 Germany ?:? Sweden Game center 1x2
Thailand Thai League 23 June
  01:00 Chainat FC ?:? Sukhothai FC 1x2
  01:00 Bangkok United ?:? Ratchaburi FC 1x2
  01:00 Air Force Central FC ?:? Ubon UMT FC 1x2
  01:00 Chonburi ?:? Suphanburi FC 1x2
Thailand Thai League 2 23 June
  01:00 Lampang FC ?:? Khonkaen FC 1x2
  01:00 Ang Thong FC ?:? Nong Bua Pitchaya FC 1x2
  01:00 Krabi FC ?:? Rayong FC 1x2
Norway 3. Divisjon Avd. 4 23 June
  01:00 Foerde ?:? Vardeneset 1x2
  01:00 Staal Joerpeland ?:? FK Toensberg 1x2
  01:00 Oppsal ?:? Rilindja 1x2
  01:00 Kraakeroey ?:? Vestfossen 1x2
  01:00 Sola ?:? Oern-Horten 1x2
  01:00 Steinkjer ?:? Melhus 1x2
  01:00 Byaasen ?:? Gjoevik-Lyn 1x2
  01:00 Skjervoey ?:? Sortland IL 1x2
  01:00 Kvik Halden ?:? Gjelleraasen 1x2
  01:00 Selbak ?:? Skjetten 1x2
  01:00 Valdres FK ?:? Skedsmo 1x2
  01:00 Oeystese ?:? Brodd
  01:00 FK Fyllingsdalen ?:? Lysekloster 1x2
  01:00 Varegg ?:? Fana 1x2
  01:00 Tertnes ?:? Sotra Sportsklubb 1x2
  01:00 Madla ?:? Donn 1x2
  01:00 Loeten ?:? Brumunddal 1x2
  01:00 Ottestad ?:? Orkla 1x2
  01:00 Frigg ?:? Korsvoll 1x2
  01:00 Start 2 ?:? Pors Grenland
Norway Toppserien 23 June
  01:00 Kolbotn ?:? Avaldsnes 1x2
  01:00 Roea ?:? Sandviken 1x2
  01:00 Stabaek ?:? Klepp 1x2
  01:00 Arna-Bjoernar ?:? Vaalerenga 1x2
  01:00 Lyn Fotball ?:? Trondheims-Oern 1x2
Norway 2. Divisjon Avd. 2 23 June
  01:00 Vidar ?:? Nardo 1x2
  01:00 Brattvaag ?:? Kjelsaas 1x2
  01:00 Raufoss ?:? Odds Ballklubb 2 1x2
  01:00 Elverum ?:? Hoenefoss 1x2
  01:00 Grorud ?:? Moss 1x2
  01:00 Baerum ?:? Fram Larvik 1x2
  01:00 Arendal Fotball ?:? Skeid 1x2
  01:00 Bryne ?:? KFUM 1x2
  01:00 Hoedd ?:? Flekkeroey 1x2
Norway 1. Division 23 June
  01:00 Grei Kvinner Elite ?:? Byaasen
  01:00 Fart ?:? Uraedd
  01:00 Floeya ?:? Amazon Grimstad
  01:00 Kaupanger ?:? Aasane
Norway Eliteserien 23 June
  01:00 Molde ?:? Stabaek Game center 1x2
Uzbekistan Superliga 23 June
  01:00 Metallurg Bekobod ?:? Bunyodkor Tashkent
  01:00 Lokomotiv Tashkent ?:? Nasaf Qarshi
  01:00 Kokand 1912 ?:? AGMK
  01:00 Buxoro ?:? Neftchi Fargona
  01:00 Qizilqum Zarafshon ?:? Pakhtakor Tashkent
  01:00 Navbahor Namangan ?:? Sogdiyona Jizzax
Denmark 1. Division Relegation Playoff - Final Stage 23 June
  01:00 Herlufsholm ?:? Naesby BK
Kenya Premier League 23 June
  01:00 Ulinzi Stars ?:? Gor Mahia 1x2
Kazakhstan Premier League 23 June
  01:00 Zhetysu Taldykorgan ?:? FC Kyzylzhar Petropavlovsk 1x2
  01:00 Shakhter Karagandy ?:? Atyrau 1x2
  01:00 Tobol Kostanay ?:? Aktobe 1x2
  01:00 Irtysh Pavlodar ?:? Kaisar Kyzylorda 1x2
  01:00 Ordabasy Shymkent ?:? Akzhaiyk Uralsk 1x2
Belarus Premier League 23 June
  01:00 Smolevichy ?:? Neman Grodno 1x2
  01:00 FC Minsk ?:? Gomel 1x2
Iraq Premier League 23 June
  01:00 Naft Maysan ?:? Al Hussein
  01:00 Al Bahri ?:? Al Kahrabaa
  01:00 Baghdad FC ?:? Al Shorta
  01:00 Al Naft ?:? Al Hedood
  01:00 Al Najaf ?:? Al Zawraa
  01:00 Al Quwa Al Jawiya ?:? Al Diwaniya
Georgia Erovnuli Liga 23 June
  01:00 Samtredia ?:? Chikhura 1x2
  01:00 Dinamo Tbilisi ?:? Sioni Bolnisi 1x2
  01:00 Torpedo Kutaisi ?:? Saburtalo 1x2
DR Congo Super League Championship Group 23 June
  01:00 AS Vita Club ?:? Dauphins Noirs
  01:00 TP Mazembe ?:? Sanga Balende
Spain Segunda B Promotion Playoff 23 June
  01:00 Villarreal B ?:? Elche 1x2
Faroe Islands Premier League 23 June
  01:00 TB/FCS/Royn ?:? HB Torshavn
Brazil Serie D Final Stage 23 June
  01:00 EC Sao Jose ?:? Atletico Tubarao 1x2
  01:00 Altos ?:? Ferroviario
  01:00 Manaus FC ?:? Rio Branco
Brazil Serie C Grp. B 23 June
  01:00 Tupi ?:? Bragantino 1x2
  01:00 Cuiaba ?:? Volta Redonda 1x2
  01:00 Botafogo SP ?:? Luverdense 1x2
Brazil Serie B 23 June
  01:00 Coritiba ?:? Figueirense 1x2
Paraguay Division Intermedia 23 June
  01:00 Fernando de la Mora ?:? Ovetense
Cuba Liga Nacional Championship Group 23 June
  01:00 Santiago de Cuba ?:? Pinar del Rio
  01:00 Ciego de Avila ?:? Granma
  01:00 Sancti Spiritus ?:? Camaguey